دوشنبه 13 شهریور 1396

اسباب کشی بدون کمک از دیگران

اسباب کشی بدون کمک از دیگران

ماشین حساب خود را به دست بگیرید

برای صرفه جویی در اسباب کشی ، لازم است که همه هزینه ها را کامل حساب کنید. اغلب مردم فکر میکنند که اگر خودشان بدون کمک گرفتن از باربری ها اسباب کشی را انجام دهند هزینه کمتری باید پرداخت کنند اما آنها فراموش می کنند که اجاره کامیون، بسته بندی اثاثیه، گرفتن کارگر حمل اثاثیه و غذا و غیره شامل هزینه های اسباب کشی می شود. علاوه بر اینها تهیه جعبه، چسب و نوار، وسایل بسته بندی و چیزهای دیگری هست که می تواند اضافه شود. ممکن است مقداری از هزینه ای که کردیم با استفاده از بازیافت جعبه ها و کمک گرفتن از دوستان به ما برگردد اما احتمال دارد در زمان اسباب کشی یکی از دوستانتان صدمه ببیند، شما باید او را به درمانگاه ببرید و هزینه آن را پرداخت کنید و یا ممکن است در هنگام اسباب کشی وسایل حساسی مانند تلویزیون آسیب ببیند. یک صورت حساب کامل تهیه کنید. مقداری پول برای هزینه های اضافی کنار بگزارید مانند مشاوره گرفتن از یک فرد حرفه ای که چگونه بارگیری را انجام دهیم تا بتوانیم وسایل را سالم به مقصد برسانیم.

تهیه کردن یک برنامه روزانه

اسباب کشی نیاز به یک برنامه حساب شده و گسترده دارد، مانند اجاره کردن کامیون، تهیه ملزومات اسباب کشی. حداقل 2 ماه قبل از موعد اسباب کشی برنامه ریزی خود را انجام دهید. چه موقع وسایل را جمع کرده و آنها را بسته بندی کنید؟ برای وسایل اضافی چه فکری کرده اید؟ رمز موفق شدن در اسباب کشی داشتن وقت کافی است.

تهیه لیست وسایل و شروع بسته بندی

کاملا به اطراف خانه نگاه کنید، با دقت یک لیست کامل از وسایلی که باید به خانه جدید ببرید را تهیه کنید. چه وسایلی باید فروخته شوند و چه وسایلی باید دور انداخته شوند.

بر اساس لیست تهیه شده، ملزومات بسته بندی را برآورد کرده و آنها را سفارش دهید. هر چه زودتر وسایلی را بسته بندی کنید که به ندرت از آنها استفاده میکنید مانند وسایل فصلی. داخل جعبه ها را به طور کامل با وسایل پر کنید و با استفاده از روزنامه و یا پارچه وسایل را داخل جعبه ثابت نگه دارید تا در موقع جابجایی آسیب نبینند سپس با نوار چسب پهن جعبه را کاملا ببندید و بر روی یک برچسب لیست وسایل داخل جعبه را نوشته و آن را روی جعبه بزنید. وسایلی نرم مانند بالشت، پتو، کوسن های مبل و غیره را می توانید داخل کیف های پلاستیکی بسته بندی کنید و آنها را بین وسایل سخت مانند میز و کمد در داخل کامیون قرار دهید.

لباس ها را از داخل کمد و درآور خارج کرده و آنها را داخل چمدان یا ساک قرار دهید.

بارگیری ایمن و حساب شده

کف کامیون را با یک مقوا و یا پلاستیک کاملا بپوشانید تا وسایل تمیز بمانند. قبل از شروع به بارگیری، فکر کنید که چگونه می توان وسایل را به بهترین نحو ممکن داخل کامیون بارگیری کرد. وسایل خیلی سنگین و کاناپه ها را در عقب کامیون، وسایل سبک تر در وسط و وسایل سنگین را جلو کامیون قرار دهید.

با استفاده از لایی یا بالشت در بین وسایل آنها را کاملا کیپ کنید تا در کامیون ثابت مانده تکان نخورند. بارگیری کامیون شبیه یک پازل است شما ممکن است چندبار وسایل را داخل کامیون جابجا کنید تا بهترین جا را پیدا کنید، پس بهتر است صبور باشید و اصلا عجله نکنید. به یاد داشته باشید که برای بارگیری وسایل سنگین از دیگران کمک بگیرید و برای اجسام خیلی سنگین از افراد حرفه ای کمک بگیرید. و در انتها روی کامیون را با طناب ببندید و مطمن شوید که در طول مسیر وسایل از کامیون بیرون نمی ریزدو باعث تصادف نمی شوند.

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.